Лохвицька гімназія №1, Лохвицької міської ради Полтавської області

Методична скарбничка



Завдання і обов'язки вчителя початкових класів
Учитель початкових класів (класовод) виконує такі посадові обов'язки:
1. Здійснює навчання і виховання молодших школярів, проводить уроки та інші навчальні заняття у закріпленому за ним по розподілу навчального навантаження класі, забезпечує під час занять належний порядок і дисципліну.
2. Реалізує застосовувані у школі навчальні програми відповідно до навчального плану, власного поурочного плану і розкладу уроків, використовуючи для цього різноманітні прийоми, методи і засоби навчання.
3. Забезпечує рівень загальноосвітньої підготовки у відповідності до вимог державного освітнього стандарту.
4. Дотримується вимог, правил і норм охорони праці, техніки без­пеки і пожежної безпеки, забезпечує охорону життя і здоров'я учнів під час навчально-виховного процесу.
5. Оперативно повідомляє керівництво школи про кожний нещасний випадок, вживає заходів по наданню першої долікарської допомоги і усуненню причин, що призвели до нещасного випадку.
6. Вносить пропозиції щодо поліпшення умов проведення освітнього процесу, а також доводить до відома керівництва про недоліки у забез­печенні навчально-виховного процесу, які знижують життєдіяльність та працездатність школярів.
7. Проводить інструктаж учнів з охорони праці та безпеки життє­діяльності на уроках, під час екскурсій, проведення заходів за межами школи з обов'язковою реєстрацією у класному журналі.
8. Організовує вивчення учнями основ безпеки життєдіяльності, Правил дорожнього руху, санітарії та гігієни праці, пожежної безпеки, основ цивільної оборони.
Проводить профілактичну роботу щодо запобігання травматизму серед учнів під час навчально-виховного процесу, а також щодо вимог особистої безпеки у побуті (дії у надзвичайних ситуаціях, дорожній рух, участь у масових заходах).
9. Здійснює контроль за дотриманням правил (інструкцій) з охорони праці учнів.
10. Веде у визначеному порядку класну документацію, здійснює по­точний контроль відвідування та успішності учнів за прийнятою у школі системою, виставляє оцінки у класному журналі і щоденниках учнів, своєчасно подає адміністрації школи звітні дані.
11. Бере участь у визначеному порядку у підсумковій атестації учнів.
12. Допускає у встановленому порядку на уроки, позакласні заходи представників адміністрації школи з метою контролю і оцінки діяльності педагога.
13. Замінює уроки тимчасово відсутніх учителів початкових класів за розпорядженням адміністрації школи.
14. Дотримується Статуту школи і Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, виконує накази і розпоряджання адміністрації школи.
15. Дотримується законних прав і свобод школярів, визначених Конвенцією про права дитини, Статутом школи.
16. Готується до проведення занять, систематично підвищує свою професійну кваліфікацію, бере участь у діяльності методичних об'єднань та інших формах методичної роботи у школі.
17. Бере участь у діяльності педагогічної ради школи і нарадах, що проводяться адміністрацією школи.
18. Чергує у школі відповідно до графіка чергувань у перервах між уроками, а також до початку і протягом 20 хв після закінчення своїх уроків.
19. Підтримує постійний зв'язок з батьками учнів або особами, які їх замінюють.
20. Проходить періодичні профілактичні медичні обстеження.
       21. Забезпечує створення належних санітарно-гігієнічних умов (при­родне і штучне освітлення, дотримання повітряно-теплового режиму і провітрювання класного приміщення тощо), вживає заходів щодо профі­лактики порушень постави, пониження гостроти зору, слуху, втомлю­ваності дітей.
22. Визначає        оптимальне співвідношення навчального наванта­ження, змісту, характеру та обсягу домашніх завдань протягом тижня, доцільне чергування протягом дня і тижня навчальних предметів, органі­зовує роботу із самообслуговування у приміщенні класу і контролює її.
23. Організовує поповнення кабінету обладнанням, приладами, наочністю, іншим майном, приймає матеріальні цінності на відповідальне збереження за документами, забезпечує збереження підзвітного майна, бере участь у визначеному порядку в інвентаризації чи списанні майна кабінету. Постійно стежить за справністю обладнання і належним його зберіганням.
24. Контролює забезпеченість кабінету медичними та індивідуаль­ними засобами захисту, наочністю з питань безпеки життєдіяльності.
25. Не допускає проведення занять, пов'язаних з небезпекою для життя і здоров'я учнів та працівників школи з повідомленням про це заступника директора з навчально-виховного процесу. Вносить пропо­зиції щодо поліпшення умов праці і навчання для включення в угоду з охорони праці.
       26. Організовує абонементне харчування дітей і стежить за дотри­манням учнями санітарно-гігієнічних вимог під час приймання їжі.
 27. У разі виникнення будь-якої аварійної ситуації повідомляє керівника навчального закладу (чергового адміністратора) і вживає за­ходів щодо евакуації дітей з приміщення у безпечне місце відповідно до плану евакуації.
1. У визначеному законодавством України порядку учитель почат­кових класів несе відповідальність за:
 реалізацію не у повному обсязі навчальних програм відповідно до навчального плану і розкладу навчального процесу, невідповідність змісту навчання вимогам державного стандарту;
 життя і здоров'я учнів під час навчально-виховного процесу;
 порушення прав і свобод учнів;
 дотримання учнями моральних, етичних норм поведінки, Статуту і Правил внутрішнього розпорядку навчального закладу.
2. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту і Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, законних розпоряджень директора школи, посадових обов'язків, визначених даною Інструкцією, учитель початкових класів (класовод) несе дисцип­лінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законо­давством.
3. За застосування, у тому числі одноразове, методів виховання, пов'язаних з фізичним або психічним насильством над особистістю учня, а також здійснення іншого аморального вчинку вчитель (класовод) може бути звільнений із займаної посади відповідно до трудового законо­давства і Закону України "Про загальну середню освіту". Звільнення за даний вчинок не є заходом дисциплінарної відповідальності.
4. За спричинення школі чи учасникам навчально-виховного про­цесу збитків у зв'язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків учитель (класовод) несе матеріальну відповідальність у по­рядку і у межах, визначених трудовим або цивільним законодавством.
Учитель (класовод) початкових класів повинен знати:
1. Законодавчі акти, що визначають діяльність закладів освіти, зокрема Конституцію України, закони України "Про загальну середню освіту", "Про мови", державну національну програму "Освіта. Україна XXI століття", Конвенцію про права дитини.
2. Нормативно-правові акти, інструктивно-методичні матеріали, що визначають зміст і завдання навчально-виховної роботи у початковій школі.
3. Зміст і вимоги державного стандарту початкової освіти, навчаль­ний план і програми, діючі підручники для 1-3(4)-х класів.
4. Основи наук в обсязі відповідної фахової освіти, методику викла­дання навчальних предметів та організації навчально-виховного процесу у початкових класах.
5. Анатомофізіологічні та психологічні основи розвитку учнів молодшого шкільного віку.
6. Педагогічні технології навчання і виховання, критерії оцінки ефективності навчально-виховного процесу у 1-3(4)-х класах.
7. Основи етнопедагогіки, сутність процесу виховання, його цілі, завдання, організаційні форми, методи, засоби. Методи, засоби визна­чення рівнів вихованості учнів.
8. Критерії і норми оцінювання навчальних досягнень молодших школярів.
9. Форми і методи роботи з батьками.
10. Нормативні документи з питань безпеки життєдіяльності учасни­ків навчально-виховного процесу.
11. Правила користування засобами пожежогасіння та надання пер­шої долікарської медичної допомоги.
5.12. Статут школи, Правила внутрішнього трудового розпорядку, річний план роботи школи, розпорядження, накази адміністрації нав­чального закладу, що стосуються організації і планування навчально- виховного процесу.


Немає коментарів:

Дописати коментар